راهنمای گام به گام تمیز کردن صفحه کلید

امروز دوشنبه 27 آذر 1396      صفحه اصلي | درباره ما | درخواست ثبت فیدخوان | گزارش تخلف مطلب | تبليغات | تماس با ما


yarikamal.cloob24.com     

راهنمای گام به گام تمیز کردن صفحه کلید

0

کیبرد یکی از اساسی ترین ابزارهای کامپیوتر ماست که با آن سر وکارداریم، و شاید در روز ساعتها و ساعتها دستهای ما با آن در تماس باشند. بر اساسیتحقیقاتی که اخیرا در موسسه یی در انگلستان صورت گرفته است باکتری های مضری که برروی یک کیبرد اجتماع می کنند بسیار بیشتر و مضر تر از جمیع باکتری های مضری هستندکه بر روی نشیمن گاه یک توالت جمع می شوند! خوب الان چه احساسی دارید؟ قصد داریدکیبوردتان را ضد عفونی کنید؟ در اسید بیاندازید؟ یا....!؟

 

برای همین لازم است هر از گاهی کیبرد هایمان را عین بچه آدم تر و تمیزکنیم، اینکار شاید چندان دشوار نباشد و شاید برای خیلی ها مثل آب خوردن ولی افرادیهم هستند که تا به حال حتی یکبار هم به آن فکر نکرده اند و ممکن است برای انجامشهیچ ایده ی خاصی نداشته باشند، لذا امیدوارم این راهنما برایشان مفید باشد. Wink

 

وسایلی که برای تمیز کردن کیبرد نیاز داریم در خانه ی همگی مان وجوددارد و نیازی نیست هزینه ی اضافی کنید، کلا ابزارهای تمیز کننده یی مثل اسپری هایفشرده هوا و... برای تمیز کردن کیبرد چندان کارایی ندارند و اصلا بهتر است به آنهافکر نکنید و هزینه کردن در این زمینه اشتباه است. قبل از اینکه وارد بحث اصلی شویمتوصیه می کنیم با دوربین تان یا گوشی موبایل خود یک عکس از کیبورد بی گیرید چونبعد از بر داشتن کلید ها از جایشان برای جا زدن مجدد شان در صورت نداشتن تصویربایستی یک حافظه ی تصویری منحصر به فرد فرا انسانی داشته باشید.اما مواد لازم:

-
کمی دستمال کاغذی و یا دستمالهای مشابه که بتوانیم با آن گردگیری کنیم
-
یک لیوان آب
-
جارو برقی
-
خلال دندان
-
پیچ گوشتی
-
و این راهنما

ابتدا کیبرد را در حالت صاف و مسطح قرار دهید، سپس یک سری مناسب به جارو برقیخود متصل نمائید، مکش جارو را در پائین ترین حد ممکن قرار دهید و به آرامی شروع بهتمیز کردن لابه لای کلیدهای کیبرد خود کنید تا هر چیزی که بین آنها مانده است راجارو بیرون بکشد. بهترین سری جارو برقی برای انجام اینکار سری است که در انتهایشکمی مو های نازک دارد و معمولا برای تمیز کردن مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد،البته باز هم انتخاب نهایی با شماست.
جارو برقی را خاموش کنید و سپس دستمال کاغذی یا دستمال گرد گیری خود را بردارید و سعی کنید روی کلیدها و لابه لایشان را کمی گرد گیری کنید، در این مرحلهکلیدها زیاد تمیز نخواهند شد ولی مقداری از گرد و غباری که چند سال یا ماه است رویآنها نشسته کاسته می شود.
خوب حالا به بخش جالب داستان می رسیم، پیچ گوشتی را بر دارید از یک گوشه کیبردمثل تصویر بالا شروع به در آوردن کلیدها از جایشان کنید، اینکار پیچیده گی خاصیندارد می توانید آن را بدون پیچ گوشتی و با دست هم انجام دهید ولی در هر دو حالتباید با حوصله انجامش دهید.
نکات فنی و کنکوری در این باب: ترجیحا در آوردن کلیدهای کیبرد را از یک گوشه یآن شروع نمائید، مثلا از گوشه سمت چپ پائین و از کلید کنترل شروع کنید، ضمن اینکهتا مادامی که به در آوردن و جا زدن کلیدها خوب مسلط نیستید سعی کنید کلیدهای بزرگمثل شیفت، اسپیس، بک اسپیس، Enter را در نیاورید چون کمی جازدن و در آوردنشان با باقی کلیدها فرق می کند. (حتما طرح اولیه کلیدها یادتان باشدیا نقشه صفه کلید رو بکشید تا در موقع جا زدن اشتباه نکنید!)
خوب اگر اولین بار باشد که صفحه کلیدتان را تمیز می کنید بعد از پیاده سازیکلیدها احتمالا یکی از ترسناک ترین مناظر ممکن را می بینید، زیر کلیدهای شمامخلوطی از گرد و خاک، مو و... وجود دارد و حسابی کثیف است.
هر چند ما یکبار با جارو برقی لابه لای کلیدها را تمیز کردیم ولی حالا لازماست یکبار دیگر به همان شکل سطح کیبرد را هم تمیز کنیم.
بعد از اینکه با جارو برقی تمیز کاری را انجام دادید ممکن است هنوز در برخی جاها روی سطح کیبرد ذراتی چسبیده باشند اینجاست که خلال دندان به کار می آید تا شمارا از شر این ذرات ریز هم خلاص نماید. بعد هم می توانید لابه لای جای کلید ها رابا یک دستمال مرطوب کمی تمیز تر کنید و سپس با یک دستمال خشک کاملا خشکش نمائید.
خوب الان یک کیبرد کاملا پاستوریزه داریم!!
هنوز کلیدها را جا نزده ایم، اگر دقت کرده باشید روی کلیدها خصوصا آنهایی کهبیشتر از بقیه کاربرد دارند همواره مقداری چربی سر انگشتها می نشیند، برای اینکهاز شر این چربی هم خلاص شویم می توانیم کلیدها را در یک لیوان آب بیاندازیم کمیصبر کنیم و سپس آنها را خوب خشک کنیم و بعد جا بزنیم. فقط حتما کلیدها را کاملاخشک کنید و سپس جا بزنید، رطوبت می تواند به کیبرد شما آسیب وارد کند.
کلیدها را جا می زنیم و دفعه ی بعدی که از کیبرد استفاده میکنیم احساس پاکیزگیمضاعفی خواهیم داشت!


ارسال دیدگاه
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
تمام محتوای این سایت گردآوری شده سیستم فیدخوان سایت می باشد و هیچ مسئولیتی در قبال نوشته های آن متوجه سایت نمی باشد.
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای گردآورنده آن محفوظ می باشد.